آموزش تغییر ورژن php در دایرکت ادمین

زبان php یکی از قدرتمند ترین زبان های برنامه نویسی می باشد که قابلیت ادغام با زبان HTML را دارا می باشد . این زبان به عنوان زمان سمت سرور نیز شناخته می شود .

بدین صورت که در سمت سرور کدهای زبان PHP تفسیر می شود  و خروجی هایی با زبان html و … که قابل مشاهده توسط کاربران است را تولید می کند.

به صورت معمول هر اسکریپت سازگاری با یک نسخه از ورژن php را دارد و شما زمان نصب و راه اندازی اسکریپت بر روی هاست ، می بایست نسخه ای سازگار از php را در هاست خود انتخاب کنید.

امروز در این بخش از آموزش هاست دایرکت ادمین در وبلاگ سابین سرور قصد داریم تا به شما نحوه تغییر ورژن php در دایرکت ادمین را آموزش دهیم.

نحوه تغییر ورژن php در هاست دایرکت ادمین

اگر جزو کاربران تازه کار می باشد و آشنایی کافی با هاست دایرکت ادمین را ندارید ، برای شما در وبلاگ سابین سرور آموزش ورود به دایرکت ادمین را آماده کرده ایم و میتوانید با مطالعه این آموزش وارد هاست خود شوید.

ما در این آموزش قصد داریم تا نحوه تغییر ورژن پی اچ پی در هاست دایرکت ادمین را از طریق دو قالب دایرکت ادمین به شما آموزش دهیم . در حال حاضر دایرکت ادمین یک قالب پرطرف دار را در اختیار دارد که مدت زیادی است از آن در سرویس های هاست دایرکت ادمین استفاده می شد .

اما قالب جدیدی نیز توسط دایرکت ادمین منتشر شده است و در سابین سرور نیز هاست دایرکت ادمین ایران با این قالب جدید ارائه می شود.

بنابر این به شما از طریق هر دو قالب تغییر ورژن پی اچ پی را آموزش میدهیم.

آموزش تغییر ورژن php در قالب جدید دایرکت ادمین

در قالب جدید دایرکت ادمین تغییر ورژن php کمی آسان تر می باشد و با سرعت بیشتری میتوانید نسبت به اعمال تغییرات مد نظر اقدام کنید. بعد از ورود به هاست با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبرو خواهید شد.

تغییر ورژن php در دایرکت ادمین

تغییر ورژن php در دایرکت ادمین

در این صفحه در کادری که با رنگ قرمز مشخص کرده ایم شما امکان تغییر ورژن php را خواهید داشت .

  1. در مقابل PHP Version شما نسخه php فعال برروی هاست خود را مشاهده می کنید.
  2. برای تغییر ورژن php کافیست برروی گزینه Change کلیک کنید .

با کلیک برروی گزینه Change پنجره ای پاپ آپ در وسط همین صفحه برای شما باز خواهد شد و مطابق تصویر زیر شما میتوانید نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تغییر ورژن php دایرکت ادمین

تغییر ورژن php دایرکت ادمین

همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید بعد از کلیک برروی گزینه Change پنجره پاپ آپ برای ما باز گردید . در این پنجره با کلیک برروی بخشی که با رنگ قرمز مشخص شده است نسخه های php فعال برروی هاست شما نمایش داده می شود و میتوانید نسخه مدنظر خود را انتخاب کنید.

معمولا نسخه های ۵.۶,۷.۰,۷.۱,۷.۲ روی سرویس های میزبانی وب فعال و قابل استفاده هستند.

در سابین سرور نیز تمام این نسخه های گفته شده فعال می باشند.

در انتها و بعد از انتخاب نسخه مدنظر برروی گزینه save کلیک کنید.

آموزش تغییر ورژن php در قالب قدیمی دایرکت ادمین

همانند روشی که در بخش قبلی گفتیم وارد هاست دایرکت ادمین خود شوید.

بعد از ورود به دایرکت ادمین در صفحه اصلی و در بخش Your Account برروی گزینه Domain Setup کلیک کنید.

تغییر ورژن php در هاست دایرکت ادمین

تغییر ورژن php در هاست دایرکت ادمین

با کلیک برروی Domain Setup شما وارد صفحه ای مشابه تصویر زیر خواهید شد .

پیش از این از این بخش در آموزش تغییر دامنه در دایرکت ادمین استفاده کرده بودیم.

تغییر ورژن php هاست دایرکت ادمین

تغییر ورژن php هاست دایرکت ادمین

در این بخش شما لیستی از دامنه های فعال برروی هاست خود را مشاهده خواهید کرد . اگر از ادان دامنه و یا ساب دامنه استفاده کرده باشید ، در این قرار خواهند گرفت و میتوانید مطابق این آموزش برای هرکدام نسخه php مناسب را انتخاب کنید.

روی دامنه مدنظر خود کلیک کنید تا وارد صفحه نهایی که مشابه تصویر زیر می باشد شوید.

آموزش تغییر ورژن php هاست دایرکت ادمین

آموزش تغییر ورژن php هاست دایرکت ادمین

در صفحه باز شده شما سه بخش مختلف را مشاهده خواهید کرد که ما فقط با قسمت PHP Version Selector کار داریم . در این قسمت و در بخش Handler شما میتوانید نسخه مورد نیاز خود از php را نتخاب کنید.

بعد ازا نتخاب ورژن php در دایرکت ادمین کافیست برروی Save کلیک کنید.

به این ترتیب شما با این آموزش توانستید ورژن php هاست دایرکت ادمین را تغییر دهید . اگر سوالی داشتید با ما از طریق نظرات در ارتباط باشید.